Töötool võib olla sinu tervise parim sõber!

 

Õigesti istumise tähtsust on kontoritööga kaasnevate vaevuste ennetamisel raske alahinnata, kuid kui hästi õnnestub meil pika tööpäeva jooksul ergonoomia põhimõtetest kinni pidada tegelikult? Sageli unustame end ka heal ergonoomilise disainiga töötoolil ikkagi valesse tööasendisse ega pane halbade istumisharjumuste süvenemist tähele enne, kui probleemist hakkavad märku andma füüsilised vaevused.

Axia Smart

 

Hollandis välja töötatud nutikas töötool Axia Smart aitab sul oma istumisasendist teadlikum olla ning kanda oma tervise eest hoolt terve tööpäev läbi. Delfti Tehnikaülikooli teadlaste uurimistöö baasil disainitud innovaatiline töötool jälgib sinu istumisasendit ja annab sulle tagasisidet, et saaksid seda vajadusel korrigeerida. Nii ei unusta sa õigesti istuda ja oskad rühihäiretega kaasnevate valude teket juba aegsasti ennetada.

 

Smart varustusega istmepadjas paikneb neli ja ergonoomilises seljatoes kaks sensorit, mis sinu istumisasendil silma peal hoiavad. Näiteks märkab Axia Smart kindlasti, kui kipud hoidma jalga üle põlve või naaldud pigem ettepoole, jättes seljatoe unarusse. Sensorite paiknemist peegeldavad LED-märgutuled väikesel juhtpuldil, mis asub istmepadja küljel. Kui surve sensorile on õige, on see puldil märgitud rohelisega, vale asendit tähistab aga vilkuv oranž tuli. Eriti lihtsaks teeb oma asendi hindamise puldil nähtav asendi üldskoor, mille abil õpid kiiresti selgeks istumisviisid, mida igal juhul vältida.

Axia Smart Chair juhtpaneel annab tagasisidet istumisasendi kohta 

Kui oled end liiga kauaks unustanud kas valesse või ühte ja samasse asendisse, annab Axia Smart sulle sellest mõne aja pärast märku ka kerge vibroalarmiga. Nii tead, et oleks õige aeg muuta asendit, teha puhkepaus või töötada mõnda aega näiteks seistes.

 

Lisaks salvestab tool sinu istumisharjumuste kohta andmeid, mida on võimalik spetsiaalse arvutitarkvara abil näha ja välja trükkida. Nii saad need ette näidata oma perearstile, kiropraktikule või massöörile, kes oskavad sind seeläbi paremini aidata ja anda just sinule sobivaid nõuandeid.

 

Smart pakett on saadaval kõikidele Axia 1 ja Axia 2 mudelitele.

 

 

Küsi lisainfot selle kohta, kuidas Axia Smart abil istumisasendit parandada:

e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

tel: 6 507 570

 

 

Axia Smart Chair koduleht

 

 

See veebileht kasutab küpsiseid