Büroo sisustust peab saama lihtsalt muuta

Andres Teder, AS Intera

18.07.2001 Äripäev

 

Uut bürood sisse seades arvestab ettenägelik firmajuht oma ettevõtte arengusuundade ja suurusega, et vältida hilisemaid mõttetult liigseid kulutusi kontoriruumide laiendamisele.

Oluline on ette näha, kas on tulemas ümberstruktureeri-misi, laienemisi või lihtsalt personalivahetusi. Tuleb mõelda sellele, kui palju töökohti luua kavatsetakse. Ehk on otstarbekam valmistada üks tööpaik mitme inimese jaoks, kui enamik aega nagunii väljaspool kontorit veedetakse.

Järgmisena peaks mõtlema kontori stiili peale, see peaks olema äritegevust toetav. Soovitatav on seejuures kasutada sisekujundaja abi. Terviklikkuse huvides võiks kogu kontor olla stiililt ühesugune, nii on ka vajaduse korral kergem muudatusi teha. Võiks valida stiililt ajatu mööbli - sellise, mis ka aastate pärast kaunis näib. Tänane moeröögatus ei pruugi tulevikus enam praktiline olla.

 

Laud ja tool - tähtsaimad esemed

Eelistatud on aga just sümmeetriline laud kuna vasaku- või paremakäelise teise kohta kolimine võib muuta laua ääretult ebamugavaks. Kui ühte lauda kasutab mitu inimest, võiks olla lihtsalt reguleeritava kõrgusega laud. Müügiinimeste jaoks on võib-olla hoopis mõistlik soetada elektriliselt reguleeritav laud, mille taga saab hommikul püsti klientidega suhelda ja õhtul arveid kirjutada.

Kontoritooli puhul on oluline, et ta tõesti toetaks inimest. Tool peaks olema kiiresti reguleeritav või veel parem ise sinu järgi kuju võttev. Kogu mööbel ja eriti tool mõjutab otseselt tööviljakust, sest väsinuna ei suuda keegi kuigi palju.

Kapid võiks kokku panna moodulitest. Nii on küll veidi kallim, kuid tulemus on täpselt selline nagu hetkel tarvis ja lisa on võimalik hankida just siis, kui selleks vajadus tekib. Kindlasti tuleb selliste kappide soetamise puhul veenduda, et ka paari aasta pärast oleks sobilikke mooduleid võimalik juurde osta. Oluline on kvaliteet, riiul ei tohi aja jooksul kaardu vajuda. Kappe peab olema piisavalt palju, et laudade peale ei tekiks häirivad paberivirnad.

Abilauad võiksid olla ratastega ja multifunktsionaalsed - kokku-lahku käivad, kõrgust muutvad. Seisukõrguseid abilaudu on kasulik paigutada töökohtade vahele, kuna seal on mugav sülearvutiga töötada. Püstiseisva vestlusringiga on kerge liituda, mis omakorda tekitab tulemuslikke spontaanseid koosolekuid.

 

Sisustus määrab kontor õhkkonna

Lisatööjõudu kasutavatele firmadele soovitaks kokkukäivaid laudu, mida saab kasutada nõupidamiste lauan.

Avakontoris on mõttekas mitte tekitada lauaridu, vaid paigutada töönurgad vaheldumisi puhketsoonidega. Vabas õhkkonnas on inimene loovam ning viltumineku hirm ei takista oma arvamuse väljaütlemist.

Et vältida juhuslikku muljet, peaks mööblimüüja käest ka soetatavale mööblile sobivaid lisatarvikuid saama. Näiteks on eraldatuse saavutamiseks tarvis vaheseina või sirmi, paberivirnade kuhjumise vastu aitavad lauariiulid jne. Paigaldama peaksid mööbli spetsialistid, sest ise võib midagi ära rikkuda või mööbli valesti kokku panna. Pealegi on mööblimüüjatel paigaldus tihti hinna sees.

 

Kontori sisustaja meelespea: 

 • pea meeles, et tänapäeva büroo vajab multifunktsionaalset ja praktilist sisustust, mida on võimalik kiiresti ümber paigutada
 • sisseseade peab soodustama üldise vaba ja avatud õhkkonna tekkimist kontoris
 • ära kuhja mööblit ja seadmeid büroosse arulagedalt palju
 • igal mööbliesemel peab olema praktiline kasutusala
 • võimalust mööda otsusta kvaliteeti, mitte hinda aluseks võttes
 • kogu kontor olgu stiililt ühesugune
 • moeröögatustesse suhtu ettevaatlikult
 • väldi juhuslikkuse muljet
 • eriti tähelepanelikult ja põhjalikult suhtu laudade ja toolide valimisse
 • kappide valikul tuleks eelistada kergesti muudetavaid moodulkappe
 • lase mööbel spetsialistidel (tootjal, müüjal) paika panna

 

See veebileht kasutab küpsiseid