Dateli salong Endla tänaval, circa 2000AS Intera asutajaks on üks Eesti juhtivaid infotehnoloogiaettevõtteid AS Datel. Datel alustas oma tegevust 1990. aastal peamiselt arvutisüsteeme ja -tarkvara pakkuva ettevõttena, kõrvalharuna lisandus sellele ka mööbli ja muu büroosisustuse müük.

Peamiseks partneriks sai Soome juhtiv büroomööbli valmistaja Martela, kelle tooteportfelli abil saavutas Dateli sisustusosakond oma kümne tegevusaasta jooksul Eesti büroosisustuse turul märkimisväärse positsiooni.

 

Sajandivahetuseks oli tegevus sedavõrd laienenud, et osutus otstarbekaks Dateli sisustusosakonna baasil iseseisva, kvaliteetset büroosisustust müüva ettevõtte loomine. AS Intera asutamisotsus võeti vastu 2000. aasta detsembris ning järgmise aasta aprilliks oli kogu sisustusalane tegevus emaettevõttest üle toodud.

Intera uueks koduks sai ajalooline suusvabriku "Dünamo" endine tootmishoone Pärnu maanteel, kus järjepidevalt tegutsedes nii tootevalik kui turuosa aasta-aastalt laienenud on.

2008. aastal lisandus koostööpartnerite hulka maailma suurim büroomööblitootja Steelcase (kaubamärgid Steelcase, Coalesse, Orangebox, Officebricks, Viccarbe). Aasta hiljem lisandus tooteportfelli Saksa funktsionaalse luksusmööbli valmistaja Walter Knoll.

Alates 2016. aastast on Intera ka Šveitsi disainmööblitootja Vitra ainus ametlik esindaja Eestis.

Tänaseks on Interast saanud üks suuremaid büroosisustuse importööre Eestis.

 

Intera kodusalong, 20172017. aasta oktoobrist opereerib Intera Tallinnas kahe salongiga: Pärnu mnt 160d büroo- ja avalike ruumide salongile lisandus kodusalong Promenaadimajas, Poordi 3.

Lisaks varasemast tuttavatele disainbrändidele Vitra, Artek ja Walter Knoll esindab kodusalong ka paljusid väiksemaid disainmööbli ja -aksessuaaride valmistajaid.

Kodusalongist on ühtlasi saanud ka näitusepind, mille seintel eksponeeritakse Eesti kunstnike ja fotograafide teoseid nende loomulikus, koduses keskkonnas.

 

See veebileht kasutab küpsiseid